Önkéntesek tucatjai próbálják megmenteni Északkelet-Kína szibériai tigriseit az orvvadászok csapdáitól - derül ki egy helyi hírportál jelentéséből.

Tigriscsapdák felszedésére indulnak kínai önkéntesek

Önkéntesek tucatjai próbálják megmenteni Északkelet-Kína szibériai tigriseit az orvvadászok csapdáitól - derül ki egy helyi hírportál jelentéséből.

Az erdők csapdamentesítésére mintegy hatvan önkéntes vállalkozott, őket a Hejlungcsiang (Heilongjiang) tartományi erdészeti hivatal mellett egy, a vadvilág élőhelyeinek védelmére alakult New York-i székhelyű nonprofit szervezet (WCS ) is támogatja – derül ki a harbinnews.com híréből.
A csapat január hetedikétől egy héten át járja majd a tartományi erdőket, ahol a tigrisek előfordulnak, és ahol nagy valószínűséggel az orvvadászok tigriscsapdákat helyeztek el. A csoport vezetője Vang Lin (Wang Lin) elmondta, hogy az önkénteseket  háromszáz, az ország különböző részeiből jelentkező közül választották ki, életkoruk 19-től 65 évig terjed.

Van köztük köztisztviselő, egyetemi hallgató, tanár, újságíró, orvos és vállalatvezető is – számolt be Vang. A legidősebb férfi, az erdészet volt dolgozója elmondása szerint ő 30 éve kötelezte el magát a vadvédelemmel, és fáradságos, de hasznos tevékenységnek nevezte a munkát, amelynek része a mostani akció is.
A Kínában élő szibériai tigrisek védett, veszélyeztetett vadak, az egykor Nyugat-Közép-Ázsiában és Oroszországban élt nagy macskák fennmaradt utódai. Az országban mintegy húszan élnek még nagyjából egyenlő arányban a két szomszédos északkelet kínai tartomány, Csilin (Jilin) és Hejungcsiang erdeiben.

Ajánlott tartalom

Tavasszal csaknem 45 ezer diák vesz részt az Iskolában az Erdő Programban

Újabb 500 helyszínen folytatódik az Iskolában az Erdő Program.