Több biomasszát vásárol fel az idén a Pannonpower

Csaknem 180 ezer tonna bálázott lágyszárú biomasszát szerzett be a pécsi hőerőmű a térség mezőgazdászaitól a június végén zárult szalmaévben, a most zajló, betakarítástól betakarításig tartó időszakban pedig mintegy 200 ezer tonna mezőgazdasági melléktermék felvásárlását tervezi – közölte a létesítményt működtető Pannonpower társaságcsoport.

A Veolia Energia Magyarország Zrt. többségi tulajdonában lévő cégcsoport MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a tüzelőanyagért összesen 3,3 milliárd forintot fizettek ki a régió gazdálkodóinak. Az erőmű mintegy háromtucat beszállítóval áll szerződéses kapcsolatban.

Kitértek arra, hogy egyszer sem volt fennakadás az ellátásban, mindvégig megfelelő mennyiségű és minőségű bálázott tüzelőanyag állt rendelkezésre a 2013-ban átadott lágyszárú biomassza-tüzelésű kazán üzemeltetéséhez.

Az erőmű egyik korábbi széntüzelésű blokkját még 2004-ben alakították át faapríték-tüzelésűre, majd a szalmatüzelésű erőművi blokk üzembe helyezésével teljes egészében kiváltották a fosszilis energiahordozók felhasználását. A Pannonpowernél így teljes egészében helyi forrásból származó, megújuló tüzelőanyagból – szalma, faapríték, tűzifa – állítanak elő villamos- és hőenergiát.

A Pannonpower társaságcsoport 31 ezer pécsi lakás és mintegy 450 közintézmény fűtéséhez szükséges 1500 gigajoule hőenergiát, és évente mintegy 500 gigawattóra villamosenergiát állít elő.

A vállalatcsoport közel 700 főt foglalkoztat, országosan több mint 250 üzemeltetett telephelyen van jelen. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2013-ban 38 milliárd, 2014-ben pedig 41,2 milliárd forint volt.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.