Több mint 1800 passzívház mérési eredménye: nincs eltérés a passzívházak tervezett és valós energiafogyasztása között!

Fontos tanulmányt tett közzé a darmstadti Passzívház Intézet a passzívházak tényleges energiafogyasztásáról.

Több mint 1800 újépítésű lakóépületet és mintegy 170 passzívház-technológiával felújított épületet vizsgáltak annak bizonyítására, hogy a passzívház elmélet működik a gyakorlatban:a régi épületállományhoz viszonyítva 90%-os, az újabb, hagyományos technológiával létesült épületekhez viszonyítva pedig mintegy 80%-os fűtési energia takarítható meg a technológia alkalmazásával. A megtakarításra vonatkozó szignifikáns vizsgálati eredmények empirikus mérési adatokon alapulnak – a vizsgálatba bevont projektek magas száma hitelesíti a használattal összefüggő mérési eredményeket.

A tanulmány megállapítja, hogy az egyéni energiafogyasztás passzívházak esetében jelentősen alacsonyabb, mint a legalacsonyabb energiafogyasztású, nem passzívház-technológiával létesült új épületek esetében. A passzívházak tényleges fogyasztását mutató értékek megbízatóak, megegyeznek a PHPP-vel, passzívház tervezőcsomaggal számított eredményekkel, vagyis az épület fűtési igénye már a tervezési fázisban pontosan kiszámítható új építésű passzívház, passzívházszintű felújítás esetén egyaránt.

A tanulmány német nyelven itt érhető el >>

forrás: greenpress.hu

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.