Energetikailag korszerűsíti kaposvári kampuszának két épületét a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), az 517 millió forintos, a tervek szerint jövő szeptemberre befejeződő beruházás kivitelezői szerződését pénteken írták alá a somogyi vármegyeszékhelyen.

Több mint félmilliárdból korszerűsítik a MATE kaposvári épületeit

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A MATE az eseményről az MTI-hez eljuttatott háttéranyagában azt írta: az európai uniós forrásból finanszírozott munkálatok a helyi védettség alatt álló körépületet, valamint a régi tanügyi épületet érintik. A kivitelező Pillér Invest Kft. gondoskodik a tetők hőszigeteléséről, a nyílászárók cseréjéről, modern villámvédelmi rendszer kiépítéséről és egyebek mellett a régi tanügyi épületben az iroda- és szemináriumi helyiségek fűtését és hűtését biztosító hőszivattyús rendszer telepítéséről is – tették hozzá. A kivitelező szerződés aláírása alkalmával tartott sajtótájékoztatónak az MTI-hez elküldött hangfelvétele szerint Gyuricza Csaba egyetemi tanár, a MATE rektor beszámolt arról, hogy a fejlesztés 5500 négyzetméteren folyik, eredményeként a két épület fenntartási költsége 30-35 százalékkal csökken. A professzor utalt rá, hogy munka része az ország több pontján folyó és a magyar agrár-felsőoktatás megújítását segítő beruházásoknak. Az egyetem központi kampuszán, Gödöllőn eddig több mint 10 milliárd, Szarvason és Keszthelyen egyaránt több mint egymilliárd forintot költöttek a működés komfortját növelő fejlesztésekre – ismertette.

Vörös Péter, a kaposvári kampusz főigazgatója arról szólt, hogy jelentős eredményeket sikerült elérni a gyakorlati képzési infrastruktúra modernizálásában, a hallgatói szolgáltatások színvonalának emelésében, továbbá az energiahatékonyság javításában, és ez különösen fontossá vált az elmúlt időszak növekvő hallgatói létszáma miatt.

Ajánlott tartalom

Rugalmasabb és költséghatékonyabb áramhálózatot épít az E.ON Hungária

Jelentős fejlesztéseket végzett az E.ON Hungária csoport komplex kutatás-fejlesztési programja, a Flex.ON révén, a 2,1 milliárd forintból megvalósított új megoldások költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást.