Tovább nőtt az elektromos töltőberendezések száma tavaly Magyarországon

Csaknem 12,5 százalékkal bővült 2023-ban az engedélyköteles elektromos töltőberendezések száma Magyarországon, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) 2023 végén 2507-et tartott nyilván – tájékoztatta a MEKH hétfőn az MTI-t közleményben.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A legtöbb (866, illetve 326 darab) töltőállomás 2023 végén is Budapesten, valamint Pest vármegyében volt elérhető. Tavaly a negyedik negyedévben, éves összevetésben két vármegye kivételével mindenhol nőtt a töltőberendezések száma: a legnagyobb mértékű bővülés Veszprém és Nógrád vármegyében, valamint Budapesten történt. A töltők darabszámát tekintve 2023 utolsó három hónapjában 2022 hasonló időszakához képest Budapesten volt a legnagyobb a növekedés (129 darab), amit Veszprém (28 darab) és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye (15 darab) követett.

A MEKH jelezte ugyanakkor, hogy míg a vizsgált időszakban a töltőberendezések száma bővült, addig a töltések száma és a töltésre fordított energia mennyisége csökkent. A közlemény szerint a váltakozó áramú töltések darabszáma 2023 végén 140 018 volt, az előző év hasonló időszakához képest 56,6 százalékkal kevesebb. Csökkent az egyenáramú töltések darabszáma is: 2022 végén a felhasználók 281 596 darab ilyen jellegű töltést végeztek, 2023 végén viszont ez a szám már csak 172 235 volt. A töltési számokkal párhuzamosan mérséklődött a töltésre fordított energia mennyisége – ismertette a MEKH.

Ajánlott tartalom

A Mol elindította a termelést a régió legnagyobb kapacitású zöldhidrogén-üzemében

A Mol százhalombattai finomítójában megkezdte a termelést Kelet-Közép-Európa eddigi legnagyobb, 10 megawatt kapacitású zöldhidrogén-üzeme, a létesítmény évente 1600 tonna tiszta, karbonsemleges zöld hidrogént állít itt elő, amelyet az üzemanyaggyártás során használnak fel - tájékoztatta a vállalat szerdán az MTI-t.