A biztonságos áramellátás és az új beruházások jelentős energiaigényének kiszolgálása érdekében korszerű alállomást adott át az MVM Démász Áramhálózati Kft. Soltvadkerten - tájékoztatta a társaság szerdán az MTI-t.

Új alállomást adott át az MVM Démász Soltvadkerten

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A közlemény szerint az MVM csoport áramhálózati társaságai nagy hangsúlyt fektetnek a meglévő 132 nagyfeszültségű alállomás korszerűsítésére, bővítésére, továbbá újak építésére. Az MVM Démász és az MVM Émász 2023 és 2026 között Soltvadkert mellett Jászfényszarun, Jászberényben, Gyöngyöshalásziban, Hatvanban, Makláron, Miskolcon három helyszínen, Mezőkövesden, Szegeden és Szentesen épít új alállomásokat, illetve fejleszti a meglévőket. Az elmúlt időszakban Soltvadkerten jelentősen megnőtt az energiaigény, a városban és a térségben élő több mint 5000 ügyfél és az új ipari parkba betelepülő vállalkozások megbízható kiszolgálásához szükség volt a meglévő hálózati infrastruktúra fejlesztésére. Ezért építette az MVM Démász Soltvadkert dél-keleti részén a korszerű, 132/22 kV-os nagyfeszültségű alállomást.

A létesítmény az MVM Démász Áramhálózati Kft. megrendelésére az MVM Xpert Zrt. kivitelezésében készült el. A beruházás során a legkorszerűbb nagy- és középfeszültségű kapcsolóberendezések kerültek a helyszínre, amelyek távfelügyelete korszerű védelmi és irányítástechnikai rendszereken keresztül történik. Ez garantálja a gyors beavatkozás lehetőségét az alállomás biztonságos és hatékony működése érdekében. A soltvadkerti alállomás az új fogyasztói igények kielégítése mellett alkalmassá teszi a hálózatot, hogy a lakossági ügyfelek és a vállalkozások megnőtt naperőmű-létesítési igényét kiszolgálják, a naperőművek villamosenergia-rendszerhez történő csatlakozása segíti a tiszta, klímabarát energiához való hozzáférést és a biztonságosabb energiaellátást – közölték.

Ajánlott tartalom

Rugalmasabb és költséghatékonyabb áramhálózatot épít az E.ON Hungária

Jelentős fejlesztéseket végzett az E.ON Hungária csoport komplex kutatás-fejlesztési programja, a Flex.ON révén, a 2,1 milliárd forintból megvalósított új megoldások költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást.