Bencsik János kiemelte: a zöld gazdaság fejlesztésének egyik lehetséges eszköze a szélenergia hasznosítás és az ahhoz kapcsolódó háttéripar ösztönzése. A szélenergia hasznosítás világszerte az egyik legdinamikusabban fejlődő és bővülő terület a megújuló energiák között. Hazánkban az első szélerőmű 2000. évi megjelenése óta már 37 településen 155 szélturbina működik, kapacitásuk 2010. szeptemberében meghaladta a 295 MW-ot.
Jelen projekt tervezése és megvalósítása során a beruházó kiemelt figyelmet fordít a fenntartható fejlődés kritériumainak minél magasabb szintű figyelembevételére. Ezt segíti elő az anyag- és energiatakarékos termelés megvalósítása, a hulladékok technológiailag lehetséges mértékű csökkentése és a környezetszennyezés mindenkor elérhető minimalizálása.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű, hogy a gyártáshoz szükséges eszközök egyik legnagyobb beszállítója az Excel-Csepel Szerszámgyártó Kft. lesz, így magyar mérnökök által tervezett, Magyarországon gyártott, magyar tulajdonú technológia alkalmazására kerülhet sor.
A beruházás teljes költségének 26 százalékát – mintegy 1,5 milliárd Ft-ot – az Európai Unió finanszírozza a Gazdaságfejlesztési Operatív Program keretében.