Újrahasznosított műanyagból készül út

A Macrebur nevű brit startup újrahasznosított műanyagból készít utakat. A cég a plasztikot apró gömbökké alakítja, amiket aztán a bitumen helyett raknak az aszfaltba.

Ezzel csökkentik a fosszilis tüzelőanyagok használatát, írja az index.hu. A cég szerint az így készített utak olcsóbban előállíthatóak, nehezebben alakulnak ki rajtuk kátyúk, és még környezetbarátabbak is. A műanyag utak egyszerre több problémára is megoldást nyújthatnak. Ezek nem szakadnak be úgy, mint az alámosott aszfaltutak, és mivel újrahasznosított műanyagról van szó, környezetkímélők. A világon 28 millió tonna műanyagot dobunk ki évente, ami elképesztő károkat okoz a környezetünkben. Az angliai kezdeményezés egyébként nem egyedülálló, Indiában is működik egy hasonló koncepció.

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.