Forrás: E.On

Városi környezetbe illeszkedő transzformátorállomást adott át az E.ON Budapesten

Az E.ON Hungária közleményében felidézte: a vállalatcsoport idén januárban jelentette be, hogy mintegy 74 milliárd forint értékű, többéves hálózatfejlesztési programot indít. A beruházás fő célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások – kiemelten a napelemek – csatlakoztatásának elősegítése Magyarország észak- és dél-dunántúli régióiban, valamint Pest vármegye területén. Ennek a fejlesztéssorozatnak a részeként újították meg a műszaki tartalom mellett külső megjelenésében is újragondolt, városi környezetbe illeszkedő kelenföldi alállomást. A létesítmény megoldást nyújt a térség megnövekedett energiafogyasztási igényeire, növeli a dél-budai régiókban élők ellátásbiztonságát, valamint biztosítja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások hálózatba integrálhatóságát – hangsúlyozták.

Az alállomást a legmodernebb berendezésekkel és védelmi eszközökkel látták el. A létesítmény automatizált, minden berendezése távolról elérhető, kapcsolható. A 3,4 milliárd forintból megvalósult fejlesztés a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) pénzügyi forrásainak felhasználásával, a magyar kormány előfinanszírozásával és támogatásával valósult meg az E.ON és a Kopaszi Gát Zrt. együttműködésében. A korábban több különálló részből álló és kerítéssel körülvett transzformátorállomást a BudaPart városnegyed fejlesztésével párhuzamosan építették át, a beruházáshoz a Kopaszi Gát Zrt. csaknem 1 milliárd forinttal járult hozzá. A közlemény szerint az átalakítás különlegessége, hogy a létesítmény esztétikus, modern külsőt kapott, mintegy 5000 porcelán- és üvegszigetelő díszíti az alállomás falait. Körülötte közpark, szánkódomb, kutyafuttató, valamint közösségi kert épült a környéken élők és az ide látogatók számára. Az épület tetejére speciális növényzetből álló zöldtetőt is telepítettek.

Ajánlott tartalom

Rugalmasabb és költséghatékonyabb áramhálózatot épít az E.ON Hungária

Jelentős fejlesztéseket végzett az E.ON Hungária csoport komplex kutatás-fejlesztési programja, a Flex.ON révén, a 2,1 milliárd forintból megvalósított új megoldások költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást.