A London Bridge szimbolikus és meghatározó építménye a világvárosnak. Felavatásának 800. évfordulójára a Royal Institute of British Architects és a Company of Chartered Architects pályázatot írt ki a híd újratervezésére oly módon, hogy az alkalmas legyen közösségi találkozókra, esetleg lakások építésére is.
A győztes Laurie Chetwood pályázata lett komplex és futurisztikus elképzeléseivel, lenyűgözve a zsűri tagjait.
„A terv egy gyönyörűen bemutatott, kivételeses fantáziadús rendszer, melyet, azonban, alapos mérlegelésnek érdemes alávetni nemcsak az építkezés, hanem a tágabb összefüggések szempontjából is.
A tervezés a környező épületekre is utal, melyeket referenciapontokként valamint inspiráló háttérként használt a tervező. Ezen felül a pályázat bővelkedik ökológiai megoldásokban, melyek minden szinten remekül működnek. A terv kivívta a zsűri egyöntetű elismerését, és, ezáltal, a győzelmet”.
Laurie Chetwood mind vertikálisan, mind horizontálisan kibővítette a hidat illetve annak vonzáskörzetét. Két vertikális farm kapott helyett a komplexumban, melyek terményeit a kialakított piactéren árusíthatnák. Más boltok és kávézók is helyet kapnak a hídon, mellette pedig úszó dokkok biztosítanák a kirakodás és a berakodás színterét. Az ökológiai megoldások többféle megújuló energiaforrás hasznosítását foglalják magukban. A nap és a szél energiája, az esővíz valamint a Temze mind az épület energetikai szükségleteit biztosítják.
A harmadik helyezett, Ryszard Rychlicki speciális lakásokat tervezett a hídra. A London Bridge egyik oldalán érkeznek, és állnak az új lakások, másik oldalán pedig az „elhasznált” otthonok sorakoznak. A koncepció alapja a haszonelvű kultúra illetve a ház bevonása ennek filozófiájába. A negyedéves hallgató szerint, ha a lakásokat termékként kezeljük, kell, hogy legyen meghatározott élettartamuk is, melyre garancia vonatkozik, lejártuk után pedig egyszerűen megválunk tőlük.