700 millió forinttal bővítik a Mi otthonunk pályázat keretét

Eddig 422 pályázó jutott támogatáshoz az új és használt családi házak energetikai javítására augusztusban meghirdetett Mi otthonunk pályázat 1,6 milliárd forintjából, de a szén-dioxid-kvóta eladásból átcsoportosított 700 millió forint felhasználásával további 200 pályázó is támogatáshoz juthat.

Rendelje meg most kedvezményes áron a Passzívházak című könyvet 3950 Ft-ért! (x)

Bencsik János energiaügyért és klímapolitikáért felelős államtitkár december 20-án, egy felújított budapesti társasház ünnepélyes átadásán elmondta, hogy a nemzetközi szén-dioxid kvótaértékesítési bevételekből finanszírozott Zöld Beruházási Rendszer keretében 2011. júliusában meghirdetett „Mi otthonunk felújítási és új otthon építési Alprogramra” nem iparosított technológiával készült lakóépületek tulajdonosai pályázhattak. A Bíráló Bizottság javaslatára 2011. december 15-én 422 pályázat esetében született támogatói döntés, közel 1,6 milliárd forint támogatási összegben. A megvalósuló beruházások mintegy 14 ezer tonna szén-dioxid kibocsátásától óvják meg a környezetet, így nagymértékben hozzájárulnak a klímavédelmi vállalások teljesítéséhez, valamint 52.625 GJ energia megtakarításhoz is. Emellett a program erősíti a hazai építőipari kisvállalkozásokat, közvetett hatásaként munkahelyek teremtődnek az építőiparban. További 200 pályázat elbírálására januárban kerül sor, melyek fedezetére 700 milliós pótelőirányzatot biztosít a fejlesztési tárca.

Ajánlott tartalom

Mitől lehet „zöldebb” a könnyűszerkezetes acélcsarnok?

Egyre több területen érzékelhető, hogy a fenntarthatósági és körforgásos gazdálkodási elvek vállalati alkalmazása teret hódít. A legváltozatosabb iparágakban tevékenykedő gazdasági szereplők ismerik fel annak hatékonyság növelő aspektusait, akár csak egyes részterületekre kifejtett hatásait. Az acélcsarnokokat gyártó Frisomat ezeket az elveket azonban nem csupán alkalmazza, épületeik által tovább is adja ügyfeleinek.