Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A rendkívüli hőség miatt az Élő Környezetért Felelős Minisztérium a rendszeres folyadékfogyasztásra hívta fel a figyelmet, továbbá arra is, hogy ne pazaroljuk az ivóvizet, és figyeljünk oda az állatokra is. Az MTI-hez eljuttatott közleményben a szaktárca hangsúlyozta, hogy a tartósan magas hőmérséklet fokozott terhelést jelent a szervezet számára, ezért különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás. A nyári időszakban az újratölthető kulacsot vagy palack használatát javasolják, hogy csökkentsük a műa nyag palackok használatát és a keletkező hulladék mennyiségét. Azt kérik, fokozottan figyeljünk egymásra, és autóban sem embert, sem állatot ne hagyjunk még pár perce sem.
A házi kedvencek sétáltatását lehetőség szerint a reggeli vagy esti órákra időzítsük, mindig legyen előttük friss ivóvíz, és biztosítsunk számukra árnyékos, hűvösebb pihenőhelyet – írták a közleményben, amelyben kitértek arra is, hogy a kánikula a vadon élő állatok számára is komoly kihívást jelent, ezért ahol erre lehetőség van, helyezzünk ki számukra itatót vagy egy tál friss vizet. A pazarlás miatt a kertek öntözésének minimalizálását, és a hajnali vagy a késő esti órákra időzítését javasolják. Tanácsolják továbbá, hogy akik eddig nem éltek a csapadékvíz-gyűjtéssel, fontolják meg ennek kialakítását.
Alternativ Energia www.alternativenergia.hu