Környezetbarát miniotthonokra kiírt nemzetközi pályázaton a közönségdíjat egy fiatal magyar tervezőlány, Edelmann Dóra vitte el írj a Greenpolis. A kanadai Touchtones Nelson Művészeti és Történeti Múzeum által kiírt pályázatra olyan házikók terveit várták, amelyek alapterülete nem haladja meg a 10 négyzetmétert, környezetbarát anyagokból készül, energiatakarékos és lehetőség szerint a világon bárhol megépíthető.
A miniépítkezés egy új irányzat a környezetbarát építkezésben. Eddig főleg az építőanyagokkal és az energiával spóroltak, mostanság új irányzatként egyre több helyen előtérbe kerül a términimalizálás.
Edelmann Dóra terve a feltételeknek teljes mértékben megfelel. Épülete száz százalékban helyi hulladékból és természetes anyagokból készül. A különlegesebb anyagok közül egy olajos tartályhenger van az épület közepén, amelyre Dóra a napelemeket tervezte. Emellett a ház burkolatát helyi hulladékokkal (kólásüveg, műanyagkupak, faforgács) töltenék meg, melyek kiváló hőszigetelést biztosítanak.
Ám Dóra épülete nem csak ezen tulajdonságai miatt nyerte meg a közönség tetszését; házának fő koncepciója az a felismerés volt, miszerint a legjobban úgy lehet kihasználni a belső teret, ha az épp felesleges bútordarabokat (nappal ágy, éjjel asztal stb.) eltüntetjük. Ehhez nem kell mást tennünk, mint elforgatni a szobát 90, illetve 180 fokkal, és máris rengeteg szabad területhez jutunk. Erre szolgál a fentebb említett tartályhenger, amely tulajdonképpen maga a nappali, a hálószoba és az ebédlő egyben.