Biogáz-erőmű épül a jövő év végére Csornán, mintegy 800-850 millió forintos beruházással – írja keddi számában a Kisalföld.

Biogáz-erőmű épül Csornán

Biogáz-erőmű épül a jövő év végére Csornán, mintegy 800-850 millió forintos beruházással – írja keddi számában a Kisalföld.

A Vill-Korr-Energia Kft. már meglévő szélerőműve mellé építik a 800 kilowatt áramot terelő létesítményt, amely olcsó energiával látja majd el a városi távhő-szolgáltatót. Gasztonyi László, a cég tulajdonosa a lapnak elmondta: terveik között szerepel, hogy a területre egy 400-500 kilowatt teljesítményű naperőművet is építenek, ennek engedélyeztetése már elkezdődött.

Ajánlott tartalom

Brüsszel zöld utat adott: segíthetik a tagállamok a tiszta technológiákat

Az Európai Bizottság engedélyezi az uniós tagállamok számára, hogy támogatás formájában csökkentsék a nagyvállalatok villamosenergia-költségeit, azzal a céllal, hogy előmozdítsák a tiszta energia, az ipari dekarbonizáció és a tiszta technológiák fejlesztését.