A vörösiszap-katasztrófát okozó vállalatot állami irányítás és állami vagyonzár alá kell vonni - jelentette ki a miniszterelnök. Napirend előtti felszólalásában bejelentette: a rendőrség őrizetbe vette és kezdeményezte az előzetes letartóztatását a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. vezérigazgatójának. Javasolta: Az Országgyűlés hozza létre a katasztrófavédelmi biztos intézményét.

Őrizetben az iszapkatasztrófát okozó cég vezetője – videó

A vörösiszap-katasztrófát okozó vállalatot állami irányítás és állami vagyonzár alá kell vonni - jelentette ki a miniszterelnök. Napirend előtti felszólalásában bejelentette: a rendőrség őrizetbe vette és kezdeményezte az előzetes letartóztatását a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. vezérigazgatójának. Javasolta: Az Országgyűlés hozza létre a katasztrófavédelmi biztos intézményét.[media id=85 width=344 height=240]

Ajánlott tartalom

Korszakváltás a vízgazdálkodásban: megduplázták a forrásokat, új tározók épülnek a Homokhátságon

Innovatív, új megoldásokra van szükség a vízgazdálkodásban, így az elmúlt év őszétől új szemlélettel működnek a vízügyi igazgatóságok.