Számba veszik a Kínában fellelhető növényfajokat

A Kínában fellelhető valamennyi növényfaj felmérését, illetve védelmét szolgáló mintegy 10 éves program bevezetését hirdette meg a Botanikus Kertek Kínai Szövetsége.

A tervek szerint a szakemberek feltérképezik az ország 94 botanikus kertjét, és számba veszik, illetve katalogizálják az országban található növényfajokat. A szakemberek a Hszinhua hírügynökségnek elmondták, a Kínában őshonos növényeknek mindössze 66 százaléka élvez védettséget.

A ritka, illetve veszélyeztetett fajoknak mindössze 34 százaléka kap megfelelő védelmet, ami közel sem kiegyensúlyozott, tartományonként is eltérő.

A védelmi program egyelőre nyolc különböző földrajzi egységre osztva vette kezdetét. A regisztráció során feljegyzik az adott növény veszélyeztetettségi fokát, meghatározzák a teendőket, és mindezt kiegészítik a közvélemény figyelmét felkeltő ismeretterjesztő projektekkel.

A szakemberek eddig már elvégezték az ország különböző részeiből származó több mint 36 ezer őshonos növényfaj meghatározását, továbbá intézkedtek védelmükről, esetenként “áthelyezésükről”, úgynevezett “magbankok” létrehozásáról és védelmi zónák kialakításáról.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.