Egy nemzetközi kutatócsapat felfedezte, hogy a korallzátonyok eddig ismeretlen algafajai akár magasabb hőmérsékletet is képesek elviselni, ezzel pedig ellenállhatnak az éghajlatváltozás hatásának.
A korallokkal szimbiózisban élő új algafajokra az Indiai-óceán északkeleti részén, az Andamán-tengerben bukkantak rá. Ez a terület a legtöbb eddig ismert korall számára túl meleg, így a számtalan korallszimbiózis felfedezése azzal a reménnyel kecsegtet, hogy legalább a Föld egyes részein fennmaradnak a korallzátonyok, és velük együtt értékes élőviláguk – írták a kutatók a Journal of Biogeography című szaklapban a Der Standard honlapja szerint (www.derstandard.at).
A környezeti hatások jelentősen megzavarhatják a korallok és algák közti érzékeny szimbiózist. Ha az algák elpusztulnak, a korallok sem élnek tovább, és kifehérednek. A tömeges korallfehéredés napjaink problémája, harminc évvel ezelőttig ritkaságszámba ment.
A trópusi korallzátonyoktól sok millió ember élete függ, mivel körülöttük halásznak, vagy csak településeiket védik az ártól.