Csütörtöktől lehűlés?

Az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzése szerint hétfőn többnyire derült, száraz idő lesz, legfeljebb kevés fátyolfelhőre számíthatunk helyenként. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8-15, a legmagasabb nappali hőmérséklet 27-31 fok között várható.

Kedden gyengén felhős idő várható, sok napsütéssel. Nyugaton több gomolyfelhő lehet, délután néhol zápor, zivatar sem kizárt, máshol viszont nem várható csapadék. A déli szél időnként megélénkül. A leghidegebb órákban ekkor is 8-15 fok lehet, délután 27-31 fokig emelkedhet a hőmérséklet. Szerdán nyugat felől beborul az ég, de a Tiszántúlon végig napos idő lesz. Nyugaton és a középső országrészben egyre többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Északnyugaton 25, az ország többi részén 27-31 fokos maximumhőmérséklet valószínű.
Csütörtökön jön a lehűlés
A jelenlegi előrejelzés szerint csütörtökön már többfelé várható eső, zápor. Az északnyugati szél többfelé megerősödik, a Dunántúlon viharossá is fokozódhat. Ekkor a legalacsonyabb hőmérséklet 8-17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 15-20 fok között várható. Keleten 20 foknál melegebb is lehet. Elszórtan még pénteken is számítani lehet záporokra. A leghidegebb órákban 5-13 fok valószínű, a nappali maximumok 18-23 fok körül alakulhatnak.
Szombaton több-kevesebb napsütés mindenütt várható. Szórványosan záporeső is előfordulhat, főleg az északi tájakon. Vasárnap szintén változóan felhős lesz az ég, több órás napsütés várható, helyenként lehet számítani záporra. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton és vasárnap is 20-25 fok között alakulhat.

Ajánlott tartalom

Az aszály vagy a belvíz veszélyeinek előrejelzésében is segíthet a HUN-REN ATK kutatói által kifejlesztett talajhidrológiai adatbázis

A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani Intézetének (HUN-REN ATK TAKI) kutatói elkészítették a HU-SoilHydroGrids 3D talajhidrológiai adatbázis 1.0 verzióját, amely új lehetőségeket nyújt országos léptékű környezeti problémák ‒ többek között az aszály, a belvíz és a vízmegtartás ‒ elemzésére irányuló kutatások számára. Munkájukat a Science of The Total Environment folyóiratban publikálták, open access formában.