Klímacsúcs – a britek fele nem hisz az ember okozta klímaváltozásban

A briteknek csaknem a fele nem hisz az éghajlatváltozásban, illetve abban, hogy ha van is ilyen folyamat, azt az emberi tevékenység okozza.

A The Sunday Telegraph – a legnagyobb vasárnapi konzervatív brit lap – megbízásából elvégzett, a koppenhágai klímacsúcs elé időzített országos közvélemény-kutatás szerint a brit választók 39 százaléka nem lát meggyőző bizonyítékot arra, hogy a globális felmelegedésért az emberiség a felelős, hét százalékuk pedig úgy gondolja, hogy a klímaváltozás jelensége nem is létezik.
A vizsgálatba bevontaknak kevesebb mint a negyede – 23 százaléka – értett egyet azzal a megállapítással, hogy a klímaváltozás az emberiséget fenyegető legsúlyosabb probléma. Egyértelmű többség – 58 százalék – szerint a jelenség “csak egyike a számos súlyos problémának”, 17 százalék pedig nem tartja “nagyon súlyos gondnak” a felmelegedést.
Gordon Brown brit miniszterelnök a felmérés eredményére reagálva a The Sunday Telegraphnak azt mondta: őt meggyőzik az éghajlatváltozásról szóló tudományos bizonyítékok, és a brit kormány a koppenhágai csúcson azt az álláspontot fogja képviselni, hogy tényleges veszélyről van szó.

Ajánlott tartalom

Különleges módon használják fel a mesterséges intelligenciát az SZBK kutatói

Egyes sejtek felismerésére és elkülönítésére dolgoztak ki mesterséges intelligenciát (MI) használó megoldást a Szegedi Biológiai Kutatóközpont munkatársai egy nagy nemzetközi konzorcium részeként. Az eljárás a biológiai alapkutatási kérdések megválaszolása mellett akár egyénre szabott terápiákhoz is alkalmazható - közölte a Magyar Kutatási Hálózathoz (HUN-REN) tartozó intézmény a honlapján.