Megkétszerezik a vadon élő tigrisek számát

A következő tizenkét évben világszerte óv- és segélyintézkedésekkel fogják megkétszerezni a vadon élő tigrisek számát – állapodott meg bali konferenciája zárásaként szerdán az a tizenhárom ország, amelyben még élnek szabadon tigrisek.

A háromnapos találkozó a Szentpétervárott szeptember 15. és 18. között megrendezendő “tigriscsúcsot” hivatott előkészíteni, amelyen a világszinten összehangolt terveket dolgozzák majd ki.
A Természetvédelmi Világalap (WWF) szerint az állatok életterének megvédéséhez azonnal legalább 356 millió dollárra (80 milliárd forintra) lenne szükség.
“Miután ez a tizenhárom ország megmutatta, hogy komolyan veszi a tigrisek védelmét, a világméretű tervek sikere már a nemzetközi közösség és a tigrisekkel rendelkező országok finanszírozásától függ” – fejtette ki véleményét Michael Baltzer, a nemzetközi WWF-tigrisprogram vezetője.

Az országok megegyeztek abban, hogy a vadmacskák életterét az országhatárokon túl is biztosítják, egészséges számú zsákmányállatot biztosítanak a tigriseknek és mindenekelőtt erőteljesebben üldözik a vadorzókat, akik jelenleg a legnagyobb veszélyt jelentik az állatok számára.
Ötven évvel korábban még több mint ötvenezer tigris élt Ázsiában, mára számukat 3200-ra teszik. Szórványosan előfordulnak Bangladesben, Bhutánban, Kambodzsában, Kínában, Indiában, Indonéziában, Laoszban, Malajziában, Mianmarban, Nepálban, Oroszországban, Thaiföldön és Vietnamban.
A nemzetközi tigrisvédelmi kampányt többek között azért időzítették éppen 2010 és 2022 közé, mert ezek a tigris évei a kínai naptárban.

Ajánlott tartalom

Áder János szerint is nagyon fontos az elektronikai hulladékok újrahasznosítása

Az indokolatlan fogyasztás környezeti veszélyeire és a hulladékok újrahasznosításának fontosságára hívta fel a figyelmet Áder János korábbi köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke szerdán Siófokon. Egyúttal bejelentette a használt elemek és mobiltelefonok begyűjtésére indított iskolai versenyt.