New York egy ötmilliárd dolláros befektetéssel érné el, hogy az áramellátás 50%-át megújuló energiaforrások biztosítsák. A zöld energia megtérülését mutatja, hogy a projekt 39 milliárd dollárral csökkentené a lakosság energiahasználati díjait az elkövetkező 10 év alatt. A megújuló energiaforrásokból nem csak a fogyasztók, de a vállalatok és a befektetők is egyre többet profitálnak
A Tiszta Energia Alap teret nyúlt a tiszta energiának, emellett felgyorsítja egy olyan dinamikusan fejlődő gazdasági ágazat növekedését, ami a privát befektetéseket is serkenti. Az Amerikában lévő államok fele rendelkezik olyan programmal, ami támogatja a megújuló energiaforrások terjedését, ösztönzi felhasználásukat.
A termelői oldalon kiemelkedően magas hatásfokú, a fogyasztói oldalon pedig energiahatékony megoldást jelentő megújulóenergetika egyre versenyképesebb megoldásokat nyújt a szektorban. A tavalyi évben már elenyésző volt a különbség a megújulókba és a fosszilisekbe érkező befektetések terén. Az ENSZ Környezetvédelmi Programja és a Bloomberg által közösen készített felmérés szerint a szénalapú áramtermelésbe 289 milliárd dollár, a megújulókba (a nagyméretű vízerőművi projektek nélkül) 242 milliárd dollár érkezett.
A megújuló energiaforrások telepítési költségei az elmúlt 5 évben 75 százalékot estek, és ez a tendencia folytatódni fog, a technológia folyamatos fejlődésének köszönhetően. Ez egyre jobb megtérülést biztosít a vállalatoknak. A tavalyi évben nem volt példanélküli, hogy egy-egy megújuló energiaforrásokkal foglalkozó vállalat akár kétszámjegyű hozamot is biztosított a befektetőknek. Az előrejelzések ezek a trendek a jövőben tovább erősödnek majd.
forrás: smartinvest.hu