Újabb két, összesen mintegy 30 milliárd forint értékű magyarországi környezetvédelmi nagyberuházást hagyott jóvá az Európai Bizottság - jelentette be Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter szerdán, a kormányszóvivői sajtótájékoztatón Budapesten.

Újabb zöldberuházásokat hagyott jóvá az Európai Bizottság

Újabb két, összesen mintegy 30 milliárd forint értékű magyarországi környezetvédelmi nagyberuházást hagyott jóvá az Európai Bizottság – jelentette be Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter szerdán, a kormányszóvivői sajtótájékoztatón Budapesten.

Szabó Imre hangsúlyozta: a döntésnek köszönhetően Nyíregyházán 12,7 milliárd forintos szennyvízfejlesztési program indulhat, míg további 16,8 milliárd forintból a Mecsek-Dráva térség hulladékgazdálkodása korszerűsíthető. Emlékeztetett: idáig összesen hat magyar zöldprojekt kapott brüsszeli jóváhagyást, ez nemcsak a környezetvédelmi szempontok, hanem az érintett térségekben keletkező számos munkahely miatt is kiemelt jelentőségű.

A szabolcsi megyeszékhelyen kiépül a még hiányzó szennyvízcsatorna-rendszer, valamint ismét üzembe helyezik a 2-es számú szennyvíztisztító telepet. A fejlesztés során 207 kilométer szennyvízcsatornát fektetnek le, és 8 ezer háztartást kötnek a rendszerre – fejtette ki a tárcavezető. Az Európai Unió által 9,9 milliárd forinttal támogatott nyíregyházi beruházással a korábbi 81 százalékról, 2011 decemberére 96 százalékra nő a város csatornázottsági mutatója – fűzte hozzá.

A dél-dunántúli régiót érintő hulladékgazdálkodási beruházás 313 település 426 ezer lakosának hulladékkezelési problémáját oldja meg, a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás lehetőségének biztosításával – mutatott rá Szabó Imre. Hozzátette: Pécs-Kökény telephelyen egy regionális hulladékkezelő központot építenek, amely mellett Barcson és Marcaliban is kialakítanak egy hulladékkezelési alközpontot. A területen működő hulladéklerakók döntő többsége elavult, ezért 2009. nyaráig be kell zárni azokat, míg a Brüsszel által 10 milliárd forinttal támogatott beruházás 2012 nyarára készülhet el.

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.