Veszélyes fákat vágnak ki a Dobogókői úton

Forgalomra veszélyes fákat vágnak ki a jövő héttől a Dobogókői úton, emiatt egy-másfél hónapon át forgalomkorlátozásra kell számítani – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

Azt írták, munkacsoport alakult a társaság, a Pilisi Parkerdő és a Duna-Ipoly Nemzeti Park részvételével, hogy kijelöljék az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető fákat. Az elmúlt évek szélsőséges időjárása miatt a Pilisben is voltak olyan útszakaszok, ahol fiatal fákat is kidöntött az útra a viharos szél vagy a nagyobb mennyiségű, magas víztartalmú tapadó hó – emlékeztettek. A munkacsoport első körben a 1111-es összekötő út (Budakalász-Dobogókő-Esztergom) mintegy 9 kilométeres szakaszán végezte el a potenciálisan balestveszélyes fák kijelölését.

A veszélyes fák mintegy fele közúti területen, a másik része pedig az úttól kicsit távolabb van, de kidőlés esetén ugyanúgy balesetveszélyt jelenthetnek a közúton közlekedőkre – emelték ki. A tájékoztatás szerint a munkálatok jövő szerdán kezdődnek, és várhatóan egy-másfél hónapig tartanak majd a munka összetettsége miatt. Az érintett szakaszon félpályás korlátozást vezetnek be a szakemberek. A munkálatokhoz kapcsolódóan ideiglenesen szalagkorlátokat is el kell bontani, majd azokat vissza kell építeni. A fadöntések egy részének idejére, esetenként 10-15 percre teljes útlezárásra is szükség lesz – áll a közleményben.

Ajánlott tartalom

Országos ESG-kutatás: a magyar vállalatok többségénél még nem prioritás a fenntarthatóság, pedig fokozatosan egyre többeket érint a szabályozás

A hazai vállalatok többségénél nem prioritás az ESG, és a megkérdezettek felénél a területnek nincs önálló felelőse sem, pedig a szabályozás fokozatosan terjed ki egyre több cégre – derül ki a Pensum Group és a DTC Solution országos, döntéshozó vezetők körében végzett kutatásából. Eközben sokan keresik a helyét és leendő gazdáját a témának, hiszen az uniós és hazai törvények, valamint a jelentéstételi kötelezettség miatt egyre több figyelem irányul a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási szempontokra.