A magyar szélerőmű kapacitás 2020-ra akár 2.000 megawattra is nőhet

A magyar szélerőmű kapacitás a következő tíz évben akár kétezer megawattra is nőhet, ha Magyarország teljesíteni akarja az Európai Uniónak azt célját, hogy 2020-ra a magyar villamosenergia-termelés 13 százalékát már megújuló energiaforrások adják – mondta Hoffmann László, a Pannon Szélerőmű Kft. igazgatója sajtóbeszélgetésen kedden.

A KPMG és az energiainfo.hu közös októberi sajtóklubján az igazgató kiemelte: egyedül a szélenergia kapacitásainak jelentős növelésével érhető el a távlati cél, a többi megújuló energia csak kis mértékben bővíthető Magyarországon.
Hoffmann Lászlóval a beszélgetés során egyetértett Drucker György, az
energiainfo.hu vezető elemzője is, aki szerint a már engedélyezett 330 megawatton, és a 2010-től megépíthető 410 megawatton felül akár még 800 megawattnyi kapacitást is be lehetne építeni a rendszerbe.
A sajtóklub résztvevői rámutattak: gondot okoz Magyarországon, hogy az államnak nincsen stabil energiapolitikája, csak rövid távon gondolkodik, és gyakran változtatja a törvényi szabályozásokat.
Hoffmann László aláhúzta: hosszú távon megérné az államnak és a fogyasztóknak is, ha minél több szélerőműpark létesülne, mivel a beruházás megtérülése után – 10-12 év múlva – jelentősen olcsóbban tud áramot előállítani, mint a hagyományos erőművek, vagy egy új építésű atomerőmű.
A kötelező áramátvételi rendszer bevezetésekor, 2004-ben 330 megawattnyi szélerőmű kapacitás megépítésére adott engedélyt a Magyar Energia Hivatal, amelyből eddig 180 megawattnyi kapacitás épült meg. Az idén ősszel meghirdetett újabb pályázat alapján még 410 megawattnyi kapacitás épülhetne meg a következő években.

Ajánlott tartalom

Az Alteo a Mov-R szélerőmű tulajdonosa lett

Az Alteo a Mov-R 100 százalékos tulajdonosa lett, megszerezve annak szélerőműveit, miután teljesültek az üzletrész adásvételi szerződésben meghatározott zárási feltételek - közölte az Alteo pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.