A Twitter segítségét kérik

Az amerikai földtani intézet (USGS) a népszerű Twitter mikroblog portált is igénybe veszi annak megállapítására, hol és milyen erősen rengett a föld.

Az USGS Twitter Földrengés Feltárás (angol rövidítéssel TED) néven új szoftvert indított. Ennek segítségével a mikroblog portálon kigyűjti azokat az üzeneteket, amelyekben szerepel – valamilyen nyelven – a “földrengés” kifejezés, hogy értékelni tudja, mit éreztek ott, ahol földmozgást észleltek.
“Sok ember használja a Twittert, hogy elmesélje másoknak, mi történik körülöttük. A földrengés után arról számolnak be, hogy rengett a föld, és mi történt körülöttük” – mondta el Paul Earle, az USGS kutatója, az intézet honlapján közzétett közleményében.
Míg a Twitter felhasználói már néhány másodperccel a földrengés kezdete után nekilátnak a blogolásnak, addig húsz percig is eltart, amíg az érzékelők elemzik az összegyűjtött adatokat – magyarázta Michelle Guy, az USGS másik tudósa.
“Egyik oldalon a gyorsaság, a másikon a pontosság. Az üzenetek elemzése révén már akkor is jelzést kaphatunk arról, mit éreznek az emberek, amikor még a kvantitatív információk nem állnak rendelkezésre” – tette hozzá Michelle Guy.

Kövess minket a Twitteren is.

Ajánlott tartalom

Áder János: a klímaváltozás ellen is sokat tehetnek az állati takarmányfehérjét előállító üzemek

Európa sem tudja a hús előállításához szükséges takarmányt előállítani, ezért azok az üzemek, amelyek élelmiszeripari melléktermékekből állati takarmányfehérjét állítanak elő, sokat tehetnek a klímaváltozás ellen - mondta Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke csütörtökön Üllőn.