A zöldtárca kiemelten figyel azon beruházásokra, amelyek hazánkat környezetvédelmi szempontból veszélyeztethetik

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium kiemelt figyelmet fordít minden olyan környező országbeli beruházásra, amely Magyarország területét környezetvédelmi szempontból hátrányosan érintheti.

Hazánk ezért már korábban bekapcsolódott abba környezeti vizsgálatba, amely a romániai Felső-Csertés közelében tervezett arany- és ezüstbányák létesítéséhez szükséges területrendezési tervhez kapcsolódik. Ezenkívül a minisztérium már most jelezte, hogy amennyiben megkezdődik a bányászati tevékenység környezetvédelmi engedélyezési eljárására, hazánk hatásviselő félként – az Espooi Egyezmény értelmében – abban is részt kíván venni.

A román Környezetvédelmi Minisztérium az idén májusában küldött értesítést arról, hogy megkezdődött a romániai Hunyad megyében található Felső-Csertés település közelében az arany és ezüst bányászati tevékenység folytatásához kapcsolódó környezeti vizsgálat. Magyarország a vonatkozó Európai Parlament és Tanácsi irányelv alapján kapcsolódott be a nemzetközi eljárásba. A minisztérium mellett az illetékes Alsó-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség és az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség kiemelt figyelemmel kíséri az eljárást, és azon fáradozik, hogy a határ közelébe ne települhessen Magyarország területét környezetvédelmi szempontból veszélyeztető beruházás.

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.