2007. május 4-én egy tornádó söpört végig, közel 205 mérföld/órás sebességgel Greensburg városán, gyakorlatilag a földdel egyenlővé téve azt.

Amerikai-kínai összefogás

A teljesen elpusztított várost a túlélők elkezdték újraépíteni, és úgy döntöttek, hogy az új város és közösség ökobarát lesz, ezzel is példát mutatva.

Egy évvel később hatalmas földrengés rázta meg Szecsuán tartományt. A természeti katasztrófában 69000 ember vesztette életét és több mint 4.8 millióan váltak hajléktalanná.

Greensburg városának újjáépítésénél több aktivista is szerepet vállalt, segítve a zöld otthonok tervezésénél és építésénél. Az amerikai Pénzügyminisztérium, a sikeres példát látva, úgy gondolta, hogy hasonló segítségre lenne szüksége Szecsuánban is.
Az egyik segítő, Steve Hewitt, már Kínába utazott, hogy létrejöjjön egy EcoPartnership Mianzhu városával. Remélve, hogy a közös együttműködés és tapasztalatcsere hasonlóan sikeres, szintén ökobarát újjáépítést eredményez.

A kezdeményezés példaértékű, mivel, ahogy Bob Dixon megfogalmazta: két ország, két nemzetiség, akik néhány alkalommal már szöges ellentétben álltak egymással, most összefogtak egy közös ügy érdekében, mert tudják, hogy bolygónkra ügyelni kell.

Ajánlott tartalom

Az elmúlt 30 év egyik legnagyobb szúnyograjzására számítanak a kutatók a Balatonnál

Szerencsére „csak” a balatoni árvaszúnyog-helyzetről van szó – ezek a rovarok ugyan nem csípnek, tömeges jelenlétük mégis lehet kellemetlen a kutatók szerint.