Fűtéskorszerűsítési alap Tatabányán

Tatabányán az önkormányzat városi forrásokból gazdálkodó fűtéskorszerűsítési alapot hoz létre, mellyel öt-nyolc éven belül a település 22.000 távfűtött lakóházának energiafelhasználása mérhetővé és szabályozhatóvá válik – erről döntött a város képviselőtestülete csütörtöki ülésén.

“A program azt a bevételt használja fel, mely a városi tulajdonú távhőszolgáltatónál és az önkormányzat többségi tulajdonában lévő fűtőerőműben keletkezik. A társasházak számára egyszerűsített pályázati rendszer készül, a szükséges lakossági önerő 25 százalékos lesz – mondta el az ötlet kezdeményezője, Schmidt Csaba alpolgármester (Fidesz).

A tervek szerint egy átlagos, négy radiátoros tömblakásban 30.000 forint körüli összeget kell fizetni a beruházásért, mely költségosztók és a hőmérsékletet érzékelő radiátorszelepek felszereléséből áll. Ezzel módszerrel többéves tapasztalatok alapján átlagosan 25-35 százalékkal csökkenthető a távhőszámla, minden más beavatkozás nélkül.
A számítások szerint évente 450 millió forint kerülhet a város fűtéskorszerűsítési alapjába. A munkálatokat már a mostani szezon végén el szeretnék kezdeni, az alap működésének kidolgozásával a városi távhőszolgáltatót, a Komtávhőt bízta meg a testület – mondta el Schmidt Csaba alpolgármester.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.