Hetvenmilliárd tonnányi szén-dioxid kibocsátását spórolhatja meg a Föld 2030-ig

Több mint egy milliárd hektárnyi (fél kanadányi) területet lehetne ismét fával beültetni, ezzel 2030-ig összesen hetvenmilliárd tonnányi szén-dioxid légköri kibocsátását spórolná meg az emberi társadalom – derült ki a GPFLR természetvédelmi szervezet jelentéséből.

A tanulmány szerint hasonló mennyiséget spórolna meg az is, ha nem történne több erdőpusztítás. Ugyanakkor csak az olyan fosszilis égéstermékek, mint például a szén, az olaj és a gáz felhasználása miatt 2007-ben kereken 32 milliárd tonna szén-dioxid került a levegőbe.
Egykor a Föld teljes felszínének hatvan százalékát erdők borították. A Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN) szerint ez az arány ma harminc százalék alá csökkent, de a földfelszín hat százaléka – az elveszített erdők egy ötöde – sikeresen újraültethetőnek tűnik.

Ajánlott tartalom

Mol: a cég leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője

A Mol leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője: kulcsszerepet játszott az ország kutatás-termelési ágazatának kiépítésében, két és fél évtizede nagyban hozzájárul az ország energiabiztonságához. A Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként meghatározó a cég nemzetközi portfóliójában, és teljes szénhidrogén-termelésének mintegy 7 százalékáért felel - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön abból az alkalomból, hogy fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a Mol Pakisztán.