A konténerek felhasználása egyre sokoldalúbb, építettek belőle már irodát, közösségi találkozóhelyet, modern otthont.
A környezetvédelem iránt elkötelezett angol művészek egy kiállító termet álmodtak meg a fémkonténerből.
Az ötlet alapját a világszerte ide-oda szállított, közel 17 millió konténer adta, melyek összetéve egy London méretű várost adnának ki. Ezért a kiállításhoz a globalizáció egyik szimbólumaként választották ezt a megoldást, és a művészi adaptáció az Átmeneti Terek sorozatnak ad helyet.
A konténert belül deszkával és lambériával borították, és fokozatosan bútorok is kerülnek majd az üres térbe, könyvespolcok, fotelek, asztalok, ezáltal szép lassan átalakítva a fémtestet élhető szobává. A galéria udvarán helyezték el az új kiállító termet, ahol elsőként a Határváros című kiállítás tekinthető meg, egy videó bemutató az amerikai-mexikói határ közelében fekvő kisvárosról. Augusztus hónapban a hangeffektekkel tarkított bemutatón az érdeklődők meghallgathatják, milyen egy konténer utazása a tengeren. A záró hónapban, szeptemberben pedig a mozgó otthonok és lakókocsik világa nyílik meg a látogatók előtt.
A szomszédos galériában eközben Robert Fearns Olajfoltok című kiállítása tekinthető meg. A művész a Patyomkin csatahajó filmkockáira alkotta meg olajkiömlést illusztráló rajzait, felhívva a figyelmet a tartályhajók baleseteire és környezeti pusztítására. 1967-ben a Torrey Canyon balesetekor 119 000 tonna, 1976-ban az Argo Merchant zátonyra futásakor 183 000 hordó, míg a 2002-es Prestige szerencsétlensége következtében 63 000 tonna olaj ömlött a tengerbe.