Honlapot indított az amerikai szélenergiai szövetség (American Wind Energy Association) saveusawindjobs.com címmel, amelynek célja egyrészt felhívni az amerikaiak figyelmét a szélenergia fontosságára, másrészt pedig nyomást gyakorolni a szövetségi kormányra, hogy hosszabbítsák meg a termelési adóhitelt (Production Tax Credit), a szektor legfőbb központi ösztönzőjét.

Mentsék meg a szélenergia-munkahelyeket!

Az AWEA felhívja a figyelmet arra, hogy a szélenergia-ipar, amely jelenleg 75.000 embert foglalkoztat az Egyesült Államokban, egyre nagyobb mértékben fejlődik, írja az Aiolus News. A becslések szerint a szektor a következő 20 évben legalább 500 ezer új munkahely megteremtésére képes. Erre azonban csak akkor lesz lehetősége, ha továbbra is megkapja az adókedvezményt. A PTC lejártával ugyanis közel 80 %-kal csökkent az új létesítmények száma. Az oldalon látható egy 90 másodperces videó is, amely szemléletesen bemutatja a szélenergia és az adókedvezmény munkahelyteremtő erejét. Helyi mértékben hasonló aggályokat fogalmazott meg a renewwisconsinblog.org oldal is, amely a közép-nyugati állam szélenergia-iparának végzetes visszaesésétől tart.

Peter Barca, demokrata párti képviselő emlékeztet arra, hogy Wisconsinban 171 olyan létesítmény van, amelyet az állam 20 szélerőművének egyike lát el energiával, és jelenleg mintegy 3000-en dolgoznak a szektorban. A januárban hivatalba lépett republikánus kormányzó, Scott Walker azonban törölt több, állami támogatást élvező beruházást, annak ellenére, hogy választási kampányában 250 ezer új munkahelyet ígért Wisconsinnak. Ehhez képest az elmaradt beruházások 10 ezer embertől vette el a munkalehetőséget.

Ajánlott tartalom

50 százalékát a magyar állam fizeti, ha napelemes rendszert telepít!

2025. január 1-jén indult a Vidéki Otthonfelújítási Program, amely 2026-ig elérhető, és legfeljebb 3 millió forintos támogatást nyújt 5000 fő alatti településeken élő, legalább egy 25 év alatti gyermeket nevelő családoknak, többek között napelem-telepítésre és energetikai korszerűsítésre.