Napenergiával működő űrhajó a Tejúton innen és túl

A Planetary Society azt tervezi, hogy 2010 után egy napenergiával hajtott űrhajót indít útnak, miután első próbálkozása négy évvel ezelőtt az óceánban landolt. A hajó a LightSail-1 nevet kapta.

A szervezet úgy látja, a projekt kiváló segítség lehet a hosszú űrutazások sebességének gyorsításában. A társaság ügyvezető igazgatója úgy képzeli, a repülőút sebessége eléri majd a  100,000 km / órás sebességet, amikor is a hajó 25 év helyett 5 év alatt elhagyhatja a naprendszert.

Az űrhajó három úgynevezett Cubesat-ból fog állni, mely egy kis kocka, amely az elektronikai ellenőrzési modulokat és a vitorlákat kontrollálja.
Amikor a hajó eléri a célmagasságát, a vitorlák kigöngyölődnek és egy kite-hoz fognak hasonlítani. A LightSail-1 viszi majd egy másik küldetés rakétáját (a pontos küldetést még nem határozták meg), majd pályája magasságban, körülbelül 500 mérföld magasan egy pár napra pályára állítja.

Ha ez sikerül, a Planetary Society azt tervezi, hogy elindítja a LightSails 2 és 3 nevű hajóját,  persze azokat hosszabb és távolabb küldetésekre küldi majd. A 2010-es start közel 2 millió dollárba fog kerülni, és magánfinanszírozású.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.