Rattan bútorokkal a szegényekért és a környezetért

A rattan bútorok nem csak a kertben mutatnak jól, hanem a hálószobának, vagy akár az étkezőnek is marokkói hangulatot kölcsönöznek. Amellett, hogy szép, a lehető legjobb választás, ha környezetbarát bútor után kutatunk.

A harmadik világ azon országaiban, ahol rattant termesztenek, egyre növekvő népszerűsége munkát biztosít az ott élőknek, menedéket nyújtva nekik a teljes elszegényedés elől.

A sikertörténeteket ismerve, azzal, hogy rattan bútort vásárolunk, segíthetünk egy szegény családon, hogy az visszanyerje méltóságát.
A rattan őshazája Indonézia és Malajzia. Az ázsiai országokban érdekes módon elő van írva, hogy a növényt fák árnyékában kell nevelni. Ez természetesen igen előnyös azoknak a fáknak, amelyeket nem semmisítenek meg fölöslegesen. Kevés valódi nyereség fejében Ázsia ezen részén az ipar képes nagyon sok rattant elpusztítani.

A rattan szívós növény, akkor is túlél, mikor más fajok már régen elpusztultak volna.
Továbbá anyaga nagyon tartós, könnyen festhető és nem csak bútorok, de kosarak és egyéb háztartási cikkek is készülnek belőle.

Rattan Bútor

Egy kis törődésnek, ápolásnak köszönhetően egy életre bebiztosíthatjuk helyét lakásunkban. A tudat sem utolsó, hogy az általunk választott bútor változást eredményezhet – nem csak valakinek az életét, de a bolygót is jobbá tettük.

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.