Visszaéltek a Fővárosi Vízművek nevével

Visszaéltek a Fővárosi Vízművek nevével: egy a társasággal nem szerződött vállalkozás a fogyasztókat megtévesztve a cég minősített partnereként hirdette magát, és lakás-mellékvízmérők cseréjéhez ajánlotta szolgáltatásait – közölte a szolgáltató szerdán az MTI-vel.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A közleményben a Fővárosi Vízművek óvatosságra inti ügyfeleit és azt kéri: ellenőrizzék a társaság honlapján, hogy valóban szerződött partnerrel vették-e fel a kapcsolatot. Utaltak arra, hogy rekordszámú, több mint 130 ezer lakás-mellékvízmérő hitelesítése jár le idén a szolgáltatási területükön, és mivel ezek a 8 évre hitelesített mérők a fogyasztók tulajdonában vannak, a cseréjükről is nekik kell gondoskodniuk. Ennek legegyszerűbb módja, ha a munkát a társaság valamely szerződött partnerétől rendelik meg, hiszen ők a mellékmérő cseréjének teljes munkafolyamatát elvégzik, beleértve az üzembe helyezést (plombálást) is.

Nemrég azonban a társaság tudomására jutott, hogy – a fogyasztókat megtévesztve – egy vele nem szerződött vállalkozó a Fővárosi Vízművek minősített partnereként hirdette magát, miközben nem tájékoztatta a megrendelőket a cserefolyamat teljes költségéről, így arról, hogy a mérőcserét követő plombálást már a Fővárosi Vízművektől külön kell megrendelni, ennek díja pedig ebben az esetben az ügyfelet terheli – írták. A Fővárosi Vízművek ezért arra kéri ügyfeleit, hogy ha egy szakember a társaság szerződött partnereként hirdeti magát, győződjenek meg arról, hogy valóban szerepel-e minősített vállalkozóinak listáján, amely elérhető a https://vizmuvek.hu/hu/kezdolap/ugyintezes/meroallas-merocsere/szerzodott-partnerek linken.

Fontosnak nevezték azt is, hogy az idén lejáró mellékvízmérők december 31-ig hitelesek, ahogy közeledik az év vége, úgy fogynak egyre gyorsabban a társaság és szerződött partnerei szabad időpontjai. A Fővárosi Vízművek ezért arra biztatja fogyasztóit, mielőbb gondoskodjanak a mérőcseréről, hogy az egészen biztosan még az idén megtörténhessen. A visszaélésre vonatkozó panaszbejelentések kivizsgálását a társaság saját hatáskörében megkezdte – áll a közleményben.

Ajánlott tartalom

Országos ESG-kutatás: a magyar vállalatok többségénél még nem prioritás a fenntarthatóság, pedig fokozatosan egyre többeket érint a szabályozás

A hazai vállalatok többségénél nem prioritás az ESG, és a megkérdezettek felénél a területnek nincs önálló felelőse sem, pedig a szabályozás fokozatosan terjed ki egyre több cégre – derül ki a Pensum Group és a DTC Solution országos, döntéshozó vezetők körében végzett kutatásából. Eközben sokan keresik a helyét és leendő gazdáját a témának, hiszen az uniós és hazai törvények, valamint a jelentéstételi kötelezettség miatt egyre több figyelem irányul a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási szempontokra.