Április hatodikán indul idén tavasszal a Magyar Kerékpárosklub és a közlekedési minisztérium közös akciója, a Bringázz a munkába! kampány

Tavasszal ismét Bringázz a munkába!

Április hatodikán indul idén tavasszal a Magyar Kerékpárosklub és a közlekedési minisztérium közös akciója, a Bringázz a munkába! kampány

Másfél hét múlva indul ismét a Bringázz a munkába! kampány országszerte. A cél az, hogy minél többen kerékpárra üljenek az autó helyett. Idén újdonságként meghirdetik például a Bringázz szoknyában és öltönyben! akciót is, amelynek lényege, hogy bármilyen ruhában fel lehet ülni a kétkerekűre.

Április hatodikán indul idén tavasszal a Magyar Kerékpárosklub és a közlekedési minisztérium közös akciója, a Bringázz a munkába! kampány. A lényege az, hogy a kezdési időponttól egy hónapon keresztül legalább nyolcszor kell biciklivel munkába mennie annak, aki részt vesz a kerékpározást népszerűsítő akcióban. Aki így tesz, garantált ajándékot kap.
A kampányban részt lehet venni egyénileg és maximum ötfős csapatokban, regisztrálni és a csoportok eredményét jegyezni a www.bringazzmunkaba.hu oldalon lehet. A honlapon azt is nyomon lehet követni, hol tart a cégek és csapatok közötti verseny állása, hány kilométert tekertek a résztvevők közösen, hány kilogramm szén-dioxidot és mennyi benzinpénzt spóroltak meg.

Idén a szervezők új akciókat is hirdetnek. Bringázz szoknyában és öltönyben! címmel arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy a biciklire nem kell speciális öltözék, bármilyen ruhában lehet tekerni. A Bringázz és vonatozz! akció keretében pedig mindenki, aki áprilisban 15 kilométer feletti kerékpár havibérletet vásárol, 15 kilométeres áron juthat hozzá, így 2230 forintba kerül, függetlenül attól, hogy távolabbi az úti célja.

Tavaly nyolcezren csatlakoztak az akcióhoz, csaknem felük legalább hétszer pattant biciklire. Összesen több mint 730 ezer kilométert tettek meg, így 139 ezer kilogramm szén-dioxid kibocsátást spóroltak meg és több mint 16 millió kalóriát égettek el. A megtakarított benzinpénz pedig megközelítette a 15,5 millió forintot.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.