A tíz hazai vendégváró nemzeti park mellett a világ nemzeti parkjainak gyöngyszemeit ismerteti meg az érdeklődőkkel a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium előadássorozata a Zöld Galériában

A világ nemzeti parkjai – előadássorozat a Zöld Galériában

A tíz hazai vendégváró nemzeti park mellett a világ nemzeti parkjainak gyöngyszemeit ismerteti meg az érdeklődőkkel a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium előadássorozata a Zöld Galériában

Bolygónk első nemzeti parkja: a Yellowstone címmel Centeri Csaba egyetemi docens előadása kedden várja a hallgatókat, akik sok izgalmas részletet tudhatnak meg a Yellowstone Nemzeti Park kialakulásáról, elhelyezkedéséről, valamint a létét fenyegető veszélyekről is.

A Yellowstone a világ legrégibb nemzeti parkja, ahol grizzlymedvék, farkasok, szabad bölénycsordák és jávorszarvasok is laknak; a 8980 négyzetkilométeren elterülő park az Amerikai Egyesült Államokban található, Wyoming, Montana és Idaho államok területén, a Sziklás-hegységben.

A park igen híres gejzírjeiről, hőforrásairól és a területén található egyéb geotermikus jelenségekről; itt található a világ egyik legismertebb gejzírje, az Old Faithful.

Április 27-én a Yosemite Nemzeti Park szépségeiről, elhelyezkedéséről, történetéről tudhatnak meg többet az érdeklődők. Motajcsek Tamás A kaliforniai Sierra Nevada hegyvonulat természeti szépségei, külön fókusszal a Yosemite Nemzeti Parkra című előadása a Kalifornián észak-déli irányban keresztülvonuló hegyláncot, a Sierra Nevadát, különlegesen szép légköri jelenségeit, valamint a Yosemite élővilágát mutatja be a publikumnak.

A kaliforniai Yosemite az Egyesült Államok második nemzeti parkja, amelyet 1890. október 1-jén alapítottak. A 3081 négyzetkilométer területű park a Sierra Nevada hegyvonulatának nyugati lejtőin fekszik.

A park jelképe egy hatalmas gránitszikla, a szinte tökéletesen függőleges, 1095 m magas El Capitan; ennek szomszédságában a Yosemite-vízesés 739 méterről zúdul alá, s ezzel a második legmagasabb vízesés a világon. A parkbéli második helyezett, a Snow Creek-vízesés “mindössze” 652 méter. A nemzeti park növényzetének legnagyobb értéke a hegyi mamutfenyő (Sequoiadendron giganteum), amely a parkban három csoportban él.

Ajánlott tartalom

Áder János: a klímaváltozás ellen is sokat tehetnek az állati takarmányfehérjét előállító üzemek

Európa sem tudja a hús előállításához szükséges takarmányt előállítani, ezért azok az üzemek, amelyek élelmiszeripari melléktermékekből állati takarmányfehérjét állítanak elő, sokat tehetnek a klímaváltozás ellen - mondta Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke csütörtökön Üllőn.