Az internet egyre nagyobb szerephez jut a veszélyeztetett állatfajok illegális kereskedelmében

Az internet egyre nagyobb szerephez jut nemzetközi környezetvédők szerint a veszélyeztetett állatfajokat érintő illegális kereskedelemben, jelentősen megkönnyítve a tiltott termékek beszerzését.

A kedvezőtlen tapasztalatokról a veszélyeztetett fajok nemzetközi kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény (CITES) aláíró országok dohai tanácskozásán volt szó vasárnap.
Paul Todd, az állatok jólétével foglalkozó nemzetközi alapítvány (IFW) kampánymenedzsere a CITES egyik legnagyobb kihívásának nevezte az internet káros szerepét. “A világháló mindinkább meghatározó tényezővé válik a védett fajokat érintő globális kereskedelemben” – mondta.

Az IFW felmérése szerint az interneten lebonyolított árveréseken, hirdetésekben és chatszobákban több ezer faj bukkan fel és kerül értékesítésre különböző formában, élő fókabébiktől tigriscsontból készült boron és egzotikus madarakon át jegesmedve- és leopárdbőrökig. A legélénkebb kereslet továbbra is az elefántcsont iránt mutatkozik.
A legtöbb illegális internetes adásvételt az Egyesült Államokban, Európában, Kínában, Oroszországban és Ausztráliában jegyezték fel az IFW szakemberei.

Ajánlott tartalom

Súlyos környezeti pusztítást okozhatnak a tengeri hajózásra alkalmatlan orosz tartályhajók

Súlyos környezetpusztítást idézhet elő Oroszország azzal, hogy a tengeri hajózást szabályozó előírásoknak nem megfelelő olajtankereket használ a Balti-tengeren - figyelmeztetett Tobias Billström svéd külügyminiszter a The Guardian című brit napilapnak adott, csütörtökön megjelent interjúban.