Mianmar megtriplázta a világ legnagyobb tigrisrezervátumának a méretét, hogy megvédje a veszélyeztetett fajt, amelynek már csupán 3 ezer példánya él szabadon - áll egy természetvédelmi szervezet csütörtöki jelentésében.

Burma menetheti meg a kihalástól a tigrist

Mianmar megtriplázta a világ legnagyobb tigrisrezervátumának a méretét, hogy megvédje a veszélyeztetett fajt, amelynek már csupán 3 ezer példánya él szabadon – áll egy természetvédelmi szervezet csütörtöki jelentésében.

Még 2004-ben hozta létre a mianmari (Burma) kormány azt a 6475 négyzetkilométer nagyságú állatvédelmi körzetet, amelyet most jelentősen megnöveltek.
A kormány az egész Hukaung-völgyet védett területté nyilvánította a tigrisek számára. A most 22 ezer négyzetkilométerre növelt észak-mianmari terület fele akkora, mint Svájc.
A mianmari intézkedés kínálja a fő reménysugarat a tigrisek megmentésére Délkelet-Ázsiában – mondta Bangkokban Colin Poole, az amerikai székhelyű Wildlife Conservation Society (WCS) állatvédő szervezet munkatársa.
Száz éve még 100 ezer tigris kóborolt az ázsiai vadonban, azonban az elmúlt néhány évben teljes populációk haltak ki, jobbára az orvvadászat és természetes élőhelyük beszűkülése miatt. Ma világszerte csupán 3 ezer tigris él a szabadban.
Az orvvadászat, az aranybányászat és a földművelés a burmai Hukaung-völgyben is megtizedelte a vadvilágot, emiatt alig 50 nagymacska maradt a térségben, amely pedig a WCS szerint alkalmas akár több száz tigris eltartására is.
A természettudósok és az állatvédők szerint a tigrisek képesek újra elszaporodni, amennyiben felszámolják a létüket fenyegető fő veszedelmeket.

Ajánlott tartalom

Még nem késő megmenteni a nyugat-antarktiszi jégtakarót egy tanulmány szerint

Egy új kutatás szerint megelőzhető a nyugat-antarktiszi jégtakaró összeomlása a Ross-tenger térségében, ha sikerül betartani a globális üvegházhatású gázkibocsátás korlátozását.