A 4-es reaktornál történt tűz után a fukusimai erőművet evakuálták, és csak nagyjából ötven munkás maradt az épületben. A legmodernebb védőruházatot viselhetik, és folyamatosan váltják egymást, de a BBC-nek nyilatkozó egyik orvos szerint ennek ellenére egy óra alatt több sugárzás érheti őket, mint amennyi az Egyesült Államok atomlétesítményeiben dolgozókat egész karrierük alatt.

Japán: A helyszínen maradt munkásokat óriási terhelés érheti

Nem vetnek be helikoptereket Fukusimánál
Az erőművet üzemeltető Tokyo Electric bejelentette, hogy elvetették azt a tervet, miszerint helikopterekről locsolták volna a reaktorokat. Ehelyett tűzoltófecskendőket vethetnek be. A BBC szerint a társaságnál sokan a helikopterek pilótáinak egészsége miatt aggódtak.

Megint tűz a 4-es reaktornál
Helyi idő szerint hajnali hat előtt újabb tűz ütött ki a fukusimai erőmű 4-es reaktoránál, jelentette a japán NHK tévé és az AFP is. Éppen egy nappal korábban egyszer már kigyulladt a 4-es reaktor, feltehetően egy hidrogénrobbanás után, a tüzet akkor három óra alatt oltották el. Egyelőre nem tudni, hogy most mitől csaptak fel a lángok. A tűz azért különösen veszélyes, mert a 4-es reaktornál használt fűtőelemeket is tároltak egy medencében, ezekből pedig közvetlenül az atmoszférába juthatnak radioaktív részecskék. Az erőművet üzemeltető Tokyo Electric közleménye szerint mindent megtesznek, hogy eloltsák a 4-es reaktornak helyet adó épületben a lángokat.

Ajánlott tartalom

Az elmúlt 30 év egyik legnagyobb szúnyograjzására számítanak a kutatók a Balatonnál

Szerencsére „csak” a balatoni árvaszúnyog-helyzetről van szó – ezek a rovarok ugyan nem csípnek, tömeges jelenlétük mégis lehet kellemetlen a kutatók szerint.