A Toyota Motor Corporation elkészült a harmadik generációs plug-in hibrid Priuszával, melyben, a gyártó történetében először, a jellegzetes NiMH helyett lítium-ion akkumulátort szereltek. Az év második felében megkezdik a modellek lízingprogramját világszerte.

Lítium-ion akkumulátoros Prius

A Toyota Motor Corporation elkészült a harmadik generációs plug-in hibrid Priuszával, melyben, a gyártó történetében először, a jellegzetes NiMH helyett lítium-ion akkumulátort szereltek. Az év második felében megkezdik a modellek lízingprogramját világszerte.

Összesen 500 Priust adnak bérbe a kijelölt felhasználóknak. Először Japánban 200-at, majd az Egyesült Államokban és Franciaországban 150-150 darabot. A Toyota továbbá fontolgatja az Egyesült Királyságban, Németországban és Hollandiában történő bevezető ismertetést is. A lízingautók a minisztériumok, az önkormányzatok és a vállalatok flottáit gazdagítják majd.

A japán bérleti programról a vállalat elmondta:
„Az energiaforrások diverzifikációjára a hibridek a legmegfelelőbb megoldások, jelenleg ez a technológia alkalmas a környezetkímélő vezetésre és a széles körű elterjedésre egyaránt.
A Toyota, mint a legalkalmasabb környezetvédő megoldást, a hibridtechnológiát folyamatosan fejleszti és alkalmazza, nemcsak a plug-in hibrid járművek, hanem az elektromos járműveknél és az üzemanyagcellás hibrideknél is. Továbbra is a fenntartható mobilitást támogatva, ezen következő generációs járművek elterjedésén és forgalomba helyezésén dolgozik, mivel ez a technológia biztosítja a kőolaj-fogyasztás csökkentésére, a szén-dioxid-kibocsátás minimalizálására és a diverzifikációra vonatkozó kérdésekre a megoldást”.
A Japán lízing a helyi önkormányzatokkal, a Gazdasági Minisztériummal és a Kereskedelmi és Iparkamara programjával működik együtt, melynek célja elterjeszteni az elektromos és plug-in hibrid járművek széleskörű használatát. A technológiák ismertetése és támogatása mellett további cél a töltőállomás-infrastruktúra gyorsabb kifejlesztése, a társadalmi tudatosság megteremtése és a későbbi felhasználók felkészítése a kormány, a helyi önkormányzatok, a regionális vállalkozások és az autógyártók segítségével.
A résztvevő önkormányzatok akcióterveit a nyár végéig várják, és ezek alapján kerül sor a teljes programterv kidolgozására, várhatóan ez év végéig.

Ajánlott tartalom

A BYD 100 milliárd jüant invesztál intelligens technológiái fejlesztésébe

A BYD 100 milliárd jüant invesztál intelligens technológiái további fejlesztésébe, célja a mesterséges intelligencia és az autóipar rendszereinek összehangolása, és ez által a mindennapi autózás kényelmesebbé, biztonságosabbá tétele - közölte a kínai autógyártó abból az alkalomból, hogy átadták a márka tízmilliomodik, új energiákkal hajtott modelljét tulajdonosának.