A nagyszabású tervet a város polgármestere jelentette be, miszerint 2020-ra Los Angeles függetleníti magát a széntüzelésű erőművektől, és a megújuló energiaforrások felé fordul.

Los Angeles 2020-ra szénsemleges város lehet

A nagyszabású tervet a város polgármestere jelentette be, miszerint 2020-ra Los Angeles függetleníti magát a széntüzelésű erőművektől, és a megújuló energiaforrások felé fordul.

Ezek várhatóan energiaszükségletei 40%-kát teszik ki, a fennmaradó részt nukleáris erőművek, földgáz valamint vízierőművek által fogják biztosítani.

A város már nagy lépéseket tett a polgármester első ciklusa alatt is. 2005-ben a város energiaszükségleteinek csupán 3%-kát adták különböző megújuló energiák, ez, idén júniusra 8,5%-ra növekedett és 2010-ig elérheti a 20%-ot. Az egyik legfontosabb cél, hogy a megadott időpontra a szén-dioxid-kibocsátást az 1990-es szinthez képest 60%-kal minimalizálják.

A kibocsátás mértéke mellett az energiaszükséglet csökkentése is a kitűzött célok közé tartozik, mely évi 1%-ot jelent 10 éven keresztül. Megvalósítása nem feltétlenül jelenti a rendelkezésre álló összenergia redukálását, leginkább a biztosított energia hatékony felhasználásra esik a hangsúly.

Bruce Nilles, a széntüzelésű erőművek ellen harcoló csoport, a Sierra Club üdvözölte a kezdeményezést, mint mondta, a szén helyettesítése tisztább energiaforrásokkal a kulcs a munkahelyteremtéshez és a gazdasági növekedéshez.

Ajánlott tartalom

Mol: a cég leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője

A Mol leányvállalata a pakisztáni energiaszektor jelentős szereplője: kulcsszerepet játszott az ország kutatás-termelési ágazatának kiépítésében, két és fél évtizede nagyban hozzájárul az ország energiabiztonságához. A Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként meghatározó a cég nemzetközi portfóliójában, és teljes szénhidrogén-termelésének mintegy 7 százalékáért felel - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön abból az alkalomból, hogy fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a Mol Pakisztán.