Az Egyesült Államokban évente 55 millió kiló rovarirtó szerrel permetezett ruha kerül forgalomba.
Az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal vizsgálata kimutatott hetet abból a tizenöt gyapot permetezésére is használt rovarirtó szerből, mely nagy valószínűséggel rákot okoz.
Különböző ügynökségeknek köszönhetően, a környezetbarát ruhák gyártásának többféle szabványnak kell megfelelnie. Ilyen például a Globális Ökológiai Textil Szabvány, a Nemzetközi Piac a Fenntartható Ruházatért (bejegyzés szükséges) és az Organikus Kereskedelmi Társulás.
A zöld mozgalom bizonyítja, ezt komolyan kell venni. A tervezők, a vevők és vásárlók bizonyítékot akarnak a vásárláskor arra, hogy amit a kezükben tartanak, tényleg környezetbarát technológia alapján készült. Egyelőre nincs egy, mindent összefogó rendszer, de addig is, amíg ez kiépül, nézzük, mit tehetünk:
-Készítsd el a házi feladatod. Sokszor egyszerűen elfogadjuk, hogy valami szerves, anélkül, hogy magunk győződtünk volna meg az igazságról. A ruhaipar valóban lehet organikus, de mégis hatalmas az ökológiai lábnyoma.
-Olvass utána a különböző, rendelkezésre álló öko-anyagoknak, textileknek. Az organikus pamut, gyapjú, szója csak néhány a népszerű megoldásokból.
-Üzenj a tervezőknek. Számos mód közül választhatsz, ha fel akarod kutatni a környezettudatos tervezőket. Sokan a honlapjukon teszik közzé a legújabb fejlesztéseket, a termelési módszereket, vagy az újrafeldolgozásra vonatkozó információkat. Sok ilyen öko-barát designernek írhatsz a weboldalukon keresztül.
-Vásárolj helyi árut. Támogasd a helyi tervezőket és művészeket, akik kevesebb üzemanyagot használnak azért, hogy áruikat a boltokba szállítsák. Nem csak egy előnye van ennek a hozzáállásnak, lévén, hogy segíted fennmaradni a kisvállalkozásokat. Így talán te is sokkal nyugodtabb vagy, ha tudod, pontosan honnan származik, amit megvásárolsz.
Most, hogy rendelkezel ezekkel a hasznos információkkal, vajon mihez kezdesz?