Új korall- és szivacsfajokat fedeztek fel Hawaii közelében

Eddig nem ismert korall- és szivacsfajokat fedeztek fel tudósok a Csendes-óceán mélyén, Hawaii közelében.

A tengeralattjárós expedíciót a Hawaii Tengerkutató Laboratórium szervezte. A különleges új fajokra december elején bukkantak rá a Hawaii-szigetek északnyugati partjaitól 190 kilométernyi távolságra, 1,6 kilométeres mélységben.
Christopher Kelley, a program biológusa “abszolút bizarrnak” festette le a látottakat. Mint mondta: rengeteg vadonatúj dolgot tapasztaltak lent. A kutatás lehetőséget nyújtott rá, hogy képet kaphassanak a tenger mélyének élővilágáról, meghatározhassák és besorolhassák az újonnan megismert fajokat.
Az expedíció során először használtak nagyfelbontású (HD) videokamerákat a látottak megörökítésére. A HD-kamerákkal készült felvételek olyan jó minőségűek, hogy a kutatók szerint immár a nagyközönség is ugyanabban az élményben részesülhet, ha megtekinti azokat, mint a tengeralattjáróból filmező tudósok.
A remek képek ráadásul önmagukban is alkalmasak az új fajok azonosítására, nem szükséges mintát gyűjteni a meghatározáshoz – közölte Kelley.

Ajánlott tartalom

Áder János: szükséges a hazai vízkészlet monitorozása

A túlnyomórészt az emberi faj által okozott klímaváltozást már nem lehet megállítani, hanem alkalmazkodni kell a megváltozó körülményekhez - hívta fel a figyelmet Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke szerdai szekszárdi előadásán.