Invazívak az idegen eredetű, agresszívan terjeszkedő fajok, melyek felborítva a táplálékláncot, a fajok sűrűségét és egyéb károkat okozva veszélyeztetik a természetes illetve az ember alkotta környezetet.
A Didymosphenia geminata eredetileg csak az északi félgömbön volt honos, ám 2005-ben megjelent Új-Zélandon is, azóta rengeteg kért okozva, mivel a déli félgömb élővilága nem tud védekezni ellene. Új-Zélandon már több mint 120 folyóban és patakban terjedt el, a korábban gyors folyású vizeket iszapos élőhelyekké változtatva, csökkentve a halpopulációk számát, elpusztítva a halakat, felborítva a természetes ökoszisztémát. A tudósok feltételezik, hogy egy északi halász hozhatta be az algát, mely gyorsan szaporodásnak indult.
Az agresszív terjedés akkora fenyegetést jelent Új-Zélandon, hogy a tudatos behozatalért 5 évig terjedő börtönbüntetést is kiszabhatnak. A dydimo 90 napig enyhén nedves környezetben, még egy kocsi csomagtartójában is, tökéletesen elél. Mivel könnyen hordozható, gyorsan terjed, a megelőzés érdekében minden édes vízbe merített dolgot előtte alaposan meg kell tisztítani, majd utána fertőtleníteni, ám ez csak kis mértékben minimalizálja a továbbterjedést.
New York közelében 2 éve regisztrálták első ízben az algát, az eltelt idő alatt több kulcsfontosságú folyóban elterjedt. A vizek eliszaposodása és a halpopulációk pusztulása mellett a város csatornahálózatára is fenyegetést jelent. Bekerülve a vezetékekbe és sűrűn benőve azokat akadályozhatja a vízellátás és a szennyvízelvezetés működését.
Az EPA felvette az invazív fajok listájára a Didymosphenia geminatát, ám további, konkrét lépésekre lesz szükség a terjeszkedés megállítása érdekében.